Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/sites/8/site18018/public_html/inc/conf.php on line 2
Laufen - Sanitární keramika
projekt bydlení

Novinky ››

Věděli jste o tom, že ... | 25.07.2007

Několik technických zajímavostí a kuriozit ze vzorového bytu EASYHOME v Praze-Troji.

Ankety o bydlení ››

Chtěli byste bydlet v inteligentním bytě?
 38.39 %
 30.29 %
 31.32 %

Celkem hlasů: 161561

Rubrika 5 otázek pro… ››

Tento týden odpovídá:
Tomáš Fomenko

ze společnosti
Berger & Partners s.r.o.

Partneři|Laufen CZ  ››

Laufen CZ

›› 

Sanitární keramika

Firma|

Společnost Laufen CZ zastupuje v naší republice tradiční českou značku Jika, největšího světového výrobce sanitární keramiky koncern Roca a švýcarskou značku Laufen. Společnost je na našem trhu od roku 1991. Všechny tři značky si můžete osobně prohlédnout v centru Prahy v nově otevřené Galerii koupelen, kde získáte veškeré informace o naší společnosti.

sanitární keramika

Laufen|

Jeden z předních světových výrobců keramických produktů, který se podstatným způsobem podílí na určování rozvoje koupelnové kultury. Výrobky této značky jsou navrhovány renomovanými designéry, najdete zde jména designérů a designérských studií z celého světa. Zmiňme například manžele Ludovicu a Roberta Palomba, Phoenix Studio, Stefana Giovannoniho nebo Helmuta Telefonta. Na trh sanitární keramiky vstoupila společnost Keramik Holding AG Laufen v roce 1925.

 
sanitární keramika

Roca |

Tradice této španělské značky začíná v roce 1917, kdy byla v Barceloně založena rodinná firma Compania Roca Radiadores S.A. Počáteční úspěchy s výrobou a prodejem litinových radiátorů a teplovodních zásobníků vedly společnost k rychlému rozvoji výroby a brzkému rozšíření nabídky. V roce 1921 začala Roca s výrobou prvních litinových van a o pár let později už měla ve své nabídce i koupelnovou keramiku. Dnes do její sortiment patří nejen kompletní sanitární keramika, vany, sprchové kouty, vířivé systémy, sauny, armatury, dlažby a obklady, ale také zařízení kuchyní. Významným byl pro společnost rok 1999, kdy Roca převzala celosvětovou produkci švýcarské společnosti Laufen.

 
sanitární keramika

Jika|

Počátky této značky sahají až do roku 1878, kdy byl ve Znojmě založen první evropský keramický závod, kde se vyráběly především figurální a jiné ozdobné keramické výrobky. O několik let později začali vyrábět umyvadla, vany a dřezy ze žárohlíny. Do 21. století vstoupila značka Jika jako součást dnes největšího světového výrobce sanitární keramiky.